Upravit stránku

Lifting mezo nitěmi: Účinná, neinvazivní metoda omlazování pleti

Představa dokonale hladké, vypnuté a mladistvě vyhlížející pleti i v pokročilejším věku. Takový je sen mnoha žen, a leckdy také mužů. Vědci po celém světě se proto neustále věnují vývoji nových metod anti-agingu a nabízejí různá efektivní řešení. Jejich poslední novinkou na poli rejuvenace je lifting mezo nitěmi. Mezonitě pomáhají vyhladit vrásky, vypnout kontury pleti a odstranit tak nežádoucí známky stárnutí.

 • Nenáročný a nechirurgický zákrok omlazení obličeje, krku, dekoltu a rukou.
 • Vyhlazení vrásek a vypnutí pleti za pouhých 30 minut.
 • Výsledky jsou viditelné za 4-6 týdnů a přetrvají další 2 roky.
Mezonitě

Jaký je princip liftingu mezo nitěmi

Myšlenka mezonití vychází z klinických zkušeností zpevňování ochablé pokožky pomocí různých látek. Již dříve se k tomu používaly materiály jako zlaté nitě a nevstřebatelná vlákna. Mezonitě však posouvají lifting na vyšší úroveň. Jedná se o polydioxanonová bio vlákna (PDO), která jsou vstřebatelná a tzv. tělu vlastní. Doposud se tento materiál využíval například v oboru kardiochirurgie nebo plastické chirurgie.

PDO vlákna zavádím s pomocí velmi jemných, akupunkturních jehliček a drobných, nebolestivých vpichů. Pro Váš ještě větší komfort však mohu využít také znecitlivujících účinků krému EMLA. Do podkoží a vyznačené oblasti následně zavedu 5 až 20 těchto vláken, z nichž každé je přibližně 25 až 80 mm dlouhé. Neviditelná bio vlákna se poté pomalu vstřebávají až se nakonec za 120 až 180 dnů zcela rozpustí. Vaši pokožku přitom vypnou, zlepší její strukturu a zanechají za sebou kolagenovou síť neboli kostru, která vytvoří oporu pleti po další 2 roky.

Používají se různé druhy bio nití

 • hladká a rovná vlákna pro zpevnění a zesílení tkáně
 • zoubkatá vlákna pro vertikální lifting
 • twist vlákna a dvojitá šroubovice pro 3D objem a přední lifting

Co Vás čeká po zákroku, a jaké výsledky můžete očekávat

Na liftingu mezo nitěmi je skvělé to, že se můžete ihned vrátit ke svým běžným činnostem. Ihned po ošetření tak můžete například nosit make-up a hlavně se těšit z okamžitých výsledků:

 • Vyhlazení jemných i hlubokých vrásek.
 • Dokonalá struktury pleti.
 • Vypnuté kontury obličeje.
 • Objem ve tvářích.
 • Pozvednuté obočí nebo povislé koutky rtů.

Pro koho není lifting mezo nitěmi vhodný

Zákrok Mezonitě nedoporučuji pacientům, kteří trpí onemocněním pojivové tkáně autoimunního charakteru a také pacientům, kteří nejsou v dobré aktuální kondici (mají infekční onemocnění dýchacích cest, chřipku apod.). Dále mezonitě nedoporučuji při poruše krevní srážlivosti, nebo pokud máte kůži náchylnou ke vzniku keloidních jizev. Obecně by také jakýkoliv estetický zákrok měly vynechat těhotné ženy.