Upravit stránku

Chirurgický zákrok - rychlá metoda pro odstranění kožních výrůstků

Většina kožních výrůstků je nezhoubná a drobné kožní nedokonalosti jsou tak především estetickým problémem. Nejčastěji se setkáváme s hemangiomem, tzv. jahodovým znaménkem, což je shluk krevních vlásečnic. Dále s ateromem, kožní cystou, která vzniká ucpáním mazové žlázy a v neposlední řadě s fibromy, stopkatými kožními lézemi barvy kůže, jež se nejčastěji vyskytují v podpaží. U nás, v centru Plasticare, odstraňujeme chirurgicky kožní výrůstky, jako jsou mateřská znaménka, hemangiomy, fibromy, pihy, lipomy a ateromy.

  Chcete se dozvědět o zákroku více informací? Pak se nám ozvěte anebo si rovnou sjednejte konzultaci.

  Přednosti zákroku

  • Velmi účinná metoda odstranění výrůstků
  • Eliminace ochablosti podkožních svalů
  • Omlazení vzhledu

  Jak probíhá odstranění kožních výrůstků krok za krokem

  Na odstranění znamének, pih, fibromů a dalších kožních útvarů se můžete objednat do chrudimského centra Plasticare. Odstranění provádím chirurgicky a v lokálním znecitlivění. Zákrok trvá standardně kolem patnácti minut. Nejdříve znaménko vyříznu či seškrábnu, poté ránu zašiji a obvážu.

  Jizva bývá po zákroku minimální. Do půl roku se stane téměř neviditelnou. Součástí zákroku je v případě podezření také histologické vyšetření, které slouží k vyloučení hrozby melanomu. V případě odstranění známek ze zdravotních důvodů je zákrok hrazen pojišťovnou.

  kožní výrustky

  Pooperační péče

  V nejbližších dnech po zákroku se vyhněte máčení rány, dlouhým koupelím a raději se krátce sprchujte. Nejvhodnější doba na odstranění kožních výrůstků je od podzimu do jara. Pokud však nelze zákrok naplánovat v tomto období, pak vyřezáváme výrůstky i během léta. Ránu je pak nutné chránit před přímým slunečním světlem, což je v létě do jisté míry velmi omezující. Zpravidla týden po zákroku následuje kontrola a odstranění stehů

  Mateřská znaménka - další typ kožních výrůstků

  Představa, že znaménko není nebezpečné, dokud nezačne svědit či krvácet, je opravdu velmi mylná. Zvýšenou pozornost byste měli věnovat všem velkým tmavým pihám a znaménkům s nepravidelným okrajem nebo měnící se barvou.  

  V případě, že často cestujete k moři, jste světlý fototyp či máte ke vzniku melanomu (zhoubného nádoru) genetické dispozice, doporučujeme Vám pravidelné kontroly znamének jednou ročně. Dermatolog podezřelá znaménka vyšetří a v případě, že by byla riziková, doporučí jejich odstranění.

  Chcete se dozvědět více informací či se rovnou objednat na zákrok?

  • Vyplňte kontaktní formulář níže a my se s vámi spojíme. Pro snadnější komunikaci prosíme, abyste uvedli svůj mobilní telefon. Děkujeme vám a těšíme se na vaši návštěvu.
  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.