Upravit stránku

V centru Plasticare chirurgicky odstraňujeme:

  • Mateřská znaménka
  • Hemangiomy
  • Fibromy
  • Pihy
  • Lipomy
  • Ateromy

Většina kožních výrůstků je nezhoubná a způsobuje jenom estetické potíže. Nejčastěji se setkáte s hemangiomem, tzv. jahodovým znaménkem, což je shluk krevních vlásečnic, ateromem, kožní cystou vzniklou ucpáním mazové žlázy a s fibromy. Ty se nejčastěji vyskytují v podpaží. Jedná se o stopkaté kožní léze barvy kůže

kožní výrustky

Uvažujete o odstranění kožních výrustků?

  • Velmi účinná metoda odstranění výrůstků
  • Eliminace ochablosti podkožních svalů
  • Omlazení vzhledu

Jak probíhá odstranění kožních výrůstků

Na odstranění znamének, pih, fibromů a dalších kožních útvarů se můžete objednat do chrudimského centra Plasticare. Odstranění provádím chirurgicky v lokálním znecitlivění. Vyříznutí či seškrábnutí znaménka trvá zhruba 15 minut, poté ránu zašiji a obváži. Jizva po zákroku je obvykle minimální, do půl roku zbělá a bude téměř neviditelná. Odstraněná tkáň putuje v případě podezření na histologické vyšetření, aby byla vyloučena hrozba melanomu.

Mateřské znaménko – kdy je podezřelé?

Také mateřská znaménka se řadí mezi kožní výrůstky. Představa, že znaménko není nebezpečné, dokud nezačne svědit či krvácet, je mylná, ale mezi lidmi bohužel velmi rozšířená. Věnujte zvýšenou pozornost velkým tmavým pihám, znaménkům s nepravidelným okrajem nebo měnící se barvou. V případě, že hodně cestujete k moři, jste světlý fototyp nebo máte ke vzniku melanomu (zhoubného nádoru) genetické dispozice, doporučujeme Vám pravidelné kontroly znamének 1x ročně. Dermatolog Vám podezřelá znaménka vyšetří a v případě, že by byla riziková, doporučí Vám jejich odstranění.

Po zákroku dodržujte doporučení lékař

Nejvhodnější doba na odstranění kožních výrůstků je od podzimu do jara. Pokud není vyhnutí, může se výrůstek vyříznout i v létě. Ránu je ale nutné chránit před přímým slunečním světlem, což Vás může do jisté míry omezovat. Pár dní po zákroku se také vyhněte dlouhým koupelím a namáčení rány, upřednostněte sprchování. Odstranění stehů a kontrola následuje zhruba týden po zákroku.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti