Upravit stránku

Dbejte o své zdraví! Podstupte preventivní chirurgické odstranění pih

Výhody chirurgického odstranění znamének

Mudr. Robert Remeš

MUDr. Robert Remeš

Nepodceňujte jakékoliv změny na Vaší kůži a zvažte důležité vyšetření u kožního lékaře. Pokud Váš dermatolog označí kožní útvar za rizikový, doporučuji podstoupit jeho okamžité odstranění. Bude-li se jednat o odstranění mateřského znaménka ze zdravotních důvodů, zákrok je plně hrazen pojišťovnou. V Plasticare Vám nabízíme také odstranění pih, bradavic, hemangiomů a dalších útvarů z estetického hlediska. V takovém případě se cena pohybuje od 700 Kč.

Jak probíhá odstranění kožních ložisek v centru Plasticare v Chrudimi

Ze zdravotní indikace odstraňuji až 3 ložiska najednou. Na výkon se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Rychlému a bezpečnému zákroku přechází desinfekce ošetřované oblasti a umrtvení lokálním anestetikem. Následuje samotná excize neboli vyříznutí, případně seškrábnutí pihy skalpelem. Po odebrání znaménka ranku sešiji a zakryji obvazem. Postupuji při tom tak, aby následná jizva byla co nejméně znatelná.

Po vyříznutí zasíláme tkáň na histologické vyšetření, jehož výsledky můžete čekat přibližně za 1 – 2 týdny. Při histologickém vyšetření se zjišťuje případné nádorové bujení, tedy hrozba vzniku melanomu.

Pooperační péče

Po chirurgickém zákroku je zejména důležité ošetřenou oblast nenamáhat. Doporučuji také ošetřené místo zbytečně dlouho nenamáčet a místo koupele dát přednost sprchování. Znaménka většinou odstraňujeme od podzimu do jara, postoupíte-li však zákrok v létě, dbejte na zvýšenou ochranu před slunečním zářením. Na kontrolu a odstranění stehů Vás pozvu zhruba za týden až 10 dní od zákroku.