Upravit stránku

Kategorie


Zvětšení prsou

Jak probíhá augmentace prsou?

Vše začne 30minutovou konzultací, na které probereme vše, co potřebujete před zákrokem vědět. Samotný zákrok probíhá v narkóze. Po probuzení budete mít operovanou oblast zabandážovanou elastickými obvazy s vyvedenými odsavnými drény, které se nechávají obvykle do druhého dne.

Jak probíhá rekonvalescence po augmentaci prsů?

Jelikož operujeme v zařízení jednodenní chirurgie, propustíme vás po převazu druhý den ráno. Při druhém převazu, obvykle za 2 dny, u nás v ambulanci sejmeme obvazy a dostanete od nás speciální elastické prádlo. To je nezbytné nosit 24 hodin denně 5–6 týdnů. Stehy vám odstraníme zhruba po dvou týdnech.

Za jak dlouho od operace mohu začít sportovat?

Doporučujeme vám přerušit fyzicky náročné aktivity minimálně na 6 týdnů, aby nedošlo pohybujícím se implantátem k vytvoření volnějšího pouzdra a posunu implantátu. K běžným denním aktivitám se však můžete vrátit již za pár dnů.  Žádná další omezení nejsou. Nejpozději do 2 měsíců se tedy vrátíte ke svým oblíbeným sportům.

Jaká je cena augmentace prsou?

Samotná augmentace prsů u nás aktuálně stojí 39 000 Kč. K ceně se však připočítává i cena zvolených implantátů, celkové anestézie ve výši 8 000 Kč (do 2 h) a pobyt v zařízení ve výši 1 000 Kč.

Je autoaugmentace rovnocennou alternativou silikonových implantátů?

Za určitých podmínek tomu tak může být. Pokud toužíte jen po drobném zvětšení prsou a otázka financí pro vás není zásadní, pak má zvětšení prsou vlastním tukem bezpochyby své výhody. Pokud požadujete ověřenou, cenově dostupnou a také co do výsledku „viditelnější“ metodu, pak lze doporučit spíše zvětšení pomocí implantátů.

Kolik návštěv musím podstoupit?

V našem zařízení je potřeba absolvovat následující návštěvy: konzultaci, následnou operaci, odstranění stehů, kontrolu stran ukončení nošení prádla a poté uzavření léčby (3 měsíce po operaci).

Je pásový opar překážkou při augmentaci prsou?

Pásový opar se může objevit či zhoršit kvůli stresové situaci, kterou operace pro organismus určitě je. Při jeho výsevu je operace nevhodná.

Jaká je životnost implantátů?

Životnost implantátů nelze jednoznačně určit. Některé pacientky nosí implantáty 20 let bez problémů a některým pacientkám se objevila ruptura již po 2 letech. V současné době firmy nabízí doživotní záruku, což znamená, že výrobce poskytne nový implantát v případě ruptury bezplatně. Neznamená to, že by implantáty vydržely celý život.


Modelace / zmenšení prsou

Jak probíhá modelace prsou?

Modelace neboli mammaplastika je plastická operace s cílem pozvednout a zpevnit ňadra. Při operaci se nepoužívají implantáty a lze ji v některých případech provádět ambulantně v lokální anestezii.

Je v ceně zmenšení prsou i modelace?

Ano, do ceny se samozřejmě započítává i modelace prsou. Považujeme ji za nedílnou součást redukční mammaplastiky. K ceně operace se připočítává pouze poplatek za celkovou anestézii a pobyt.

Hradí rekonstrukční výkony pojišťovna?

Ano, rekonstrukční výkony po operačním odstranění prsu hradí zdravotní pojišťovna. Předmětem zákroku je tvorba nového prsu, a to s využitím vlastního materiálu či implantátu.

Jak řešit gynekomastii?

Gynekomastie neboli zvětšení mužské prsní žlázy, jednostranné či oboustranné, je někdy příčinou hormonální nevyváženosti. Tato situace se nejdříve řeší s endokrinologem konzervativně. Operace nastupuje až po neúspěšné konzervativní léčbě, nebo v případě gynekomastie bez hormonální poruchy. Pro vyřešení tohoto problému můžete podstoupit zákrok, který přinese vaší postavě souměrnost, mužné rysy a zároveň sníží riziko zhoubného nádoru mléčné žlázy.


Liposukce

Co to je tumescentní liposukce?

Tumescentní liposukce představuje relativně šetrnou metodu, díky které odstraníme nadbytečné tukové vrstvy na vybraných partiích. Zákrok provádíme jak v lokální anestezii bez nutnosti hospitalizace, tak v celkové anestezii za krátkodobého pobytu.

Jak probíhá liposukce podbradku?

Liposukce podbradku se provádí v lokální anestezii. Nejprve si vyznačíme oblast, kterou napustíme speciálním roztokem a poté skrze krátký řez dojde k odsátí tukové tkáně. Po zákroku dostanete speciální návlek, který je nutné nosit dva týdny. Definitivní výsledek se dostaví přibližně za 3 měsíce od operace.

Kdy můžu provádět fyzickou zátěž po liposukci podbradku?

Po zákroku musíte po dobu 2 týdnů nosit speciální návlek, avšak do zaměstnání s ním můžete. Fyzickým aktivitám, při kterých dochází k návalu krve do krku a hlavy, je dobré se vyhnout minimálně 2 týdny po zákroku. Nicméně fyzickou aktivitu doporučujeme spíše až po 6 týdnech.

Musím po liposukci stehen nosit stahovací prádlo?

Nošení speciálního stahovacího prádla po zákroku je nutností. Jedná se o nezbytnou část léčby a správné nošení prádla ovlivňuje výsledný efekt celého zákroku. 

Je účinné podstoupit abdominoplastiku a liposukci najednou?

Za nás je vhodné podstoupit oba zákroky naráz při jedné narkóze. Podstupovat dvě narkózy během krátké doby je více rizikové a zároveň se u obou zákroků musí nosit zdravotní prádlo cca 6 týdnů. Je to však vždy na individuální domluvě.

Je možné kombinovat operaci pupeční kýly a liposukci břicha?

Ano, kombinace operace pupeční kýly a zároveň liposukce břicha se u nás vyskytuje často a není problém je zkombinovat.


Vrásky / jizvy

Jakými metodami odstraňujete vrásky?

Vrásky odstraňujeme buď aplikací botulotoxinu, nebo pomocí výplně syntetickou látkou. Obecně platí, že botulotoxin nemá dostatečný efekt u příliš hlubokých nebo statických vrásek. Na konzultaci vám poradíme, která metoda je pro vás vhodnější.

Můžou odstranění vrásek podstupovat i muži?

Rozhodně ano, vyhlazení vrásek není pouze ženskou záležitostí. Také muži rádi zmírní důsledky svého přirozeného stárnutí.

Jak probíhá odstranění jemných vrásek?

Velmi jemné vrásky se odstraňují pomocí syntetických látek. U kyseliny hyaluronové vám účinek vydrží podle tzv. síťování látky od několik měsíců až po 2 roky.

Jak funguje botulotoxin?

Botulotoxin se vpravuje jemnou injekční jehlou do mimického svalu vybrané oblasti. Po navázání na nervové zakončení dočasně vyřazuje z provozu příslušné mimické svaly. Vrásky se tak dále neprohlubují, a naopak se vyrovnávají díky elasticitě kůže.

Je důležité mít nějakou pooperační péči?

Po ambulantním zákroku výplní nejsou žádná zvláštní dlouhodobá omezení. Nicméně doporučujeme 24 hodin po zákroku ošetřovanou oblast ledovat a příliš nezatěžovat. Při užití botulotoxinu je vhodné cca 4 hodiny nebýt dlouhodobě v horizontální poloze (neležet, či nebýt dlouhodobě v předklonu). Nemasírovat ošetřenou oblast, ale naopak se snažit o co nejvíce mimiky (např., zvedání obočí, mračení, apod.) Vzhledem k tomu, že se jedná o termolabilní materiál, není vhodné přehřívání organismu (sauna, solárium).  Efekt se objeví po několika dnech a ustálí se po cca 2 týdnech. Trvání efektu je velmi individuální, ale snažíme se, aby bylo alespoň 6 měsíců.


Labioplastika

Kdy je vhodná labioplastika?

Ideální načasování pro výkon labioplastiky je nejméně 2 týdny před menstruací. Tento zákrok provádíme v celkové nebo lokální anestezii a trvá přibližně hodinu.

Doporučujete labioplastiku raději v celkové nebo v lokální anestezii?

Vždy záleží na preferenci pacientek. Bolest při lokální anestézii je pouze při aplikaci anestetika a rizika jsou nesrovnatelně menší než při celkové anestézii. Při využití narkózy se samozřejmě zvyšuje i cena zákroku.

Jak o sebe pečovat v době hojení?

Při operaci používáme vstřebatelné stehy, které samy vypadnou do tří týdnů. Kratší dobu trvá ústup případných otoků a krevních podlitin. Po dobu hojení musíte pečlivě dodržovat zvýšenou hygienu. K pohlavnímu styku, koupání a některým sportům je vhodné se vrátit nejdříve za 4–6 týdnu.


Ostatní

Jak probíhá odstranění kožních výrůstků?

Odstranění provádíme chirurgicky v lokálním znecitlivění. Vyříznutí či seškrábnutí znaménka trvá zhruba 15 minut, poté ránu zašijeme a obvážeme. Jizva je po zákroku obvykle minimální, do půl roku zbělá a bude téměř neviditelná. V případě podezření předáváme odstraněnou tkáň na histologické vyšetření, aby byla vyloučena hrozba zhoubného nádoru.

Kdy je mateřské znaménko nebezpečné?

I když se často říká, že mateřské znaménko není nebezpečné, dokud nezačne svědit či krvácet, není to zcela pravda. Zvýšenou pozornost byste měli věnovat hlavně velkým tmavým pihám, znaménkům s nepravidelným okrajem nebo s měnící se barvou. Pro své bezpečí je dobré se objednat na pravidelné kontroly znamének 1× ročně u kožního lékaře.

Co je abdominoplastika?

Abdominoplastika je zákrok, při kterém se odstraňuje nadbytečná kůže na břiše. Ta vás může trápit např. po rychlém úbytku váhy, po porodu nebo liposukci. Vzhledem k možnostem zařízení, kde tyto zákroky operujeme, provádíme pouze tzv. miniabdominoplastiky. Tedy abdominoplastiky menšího rozsahu.

Co obnáší facelift?

Facelift je zákrok, při kterém dochází k odstranění nadbytečné kůže a k vypnutí podkožních svalových a vazivových struktur obličeje a krku. Rádi s vámi vše probereme v rámci osobní konzultace.

Jak u vás probíhá výplň rtů?

U nás provádíme ambulantní zvětšení rtů pomocí syntetických výplní. Tyto látky lze rozdělit podle délky jejich efektu. Kyselina hyaluronová zvětší rty přibližně na půl až 2 roky, glykosamidy na několik let. Trvalý účinek měly nevstřebatelné alcamidy, které však přinášely vysoká rizika. Zvětšení provádíme i chirurgickým zákrokem v lokální anestézii pomocí okolní tkáně. Toto zvětšení je trvalé.

Nenašli jste svou odpověď? Další dotazy naleznete v naší poradně, kde na ně odpovídá sám MUDr. Robert Remeš.

Na konzultaci spolu probereme důvody, které Vás ke mně přivedly, a seznámím Vás s možnostmi, jak dosáhnout Vaší maximální spokojenosti. Razím otevřený a férový přístup, a proto Vám předám kompletní informace o dopadech zákroků, které se chystáte podstoupit. Po individuálním vyšetření Vám také stanovím konečnou cenu zákroku, která zohledňuje zvolený postup operace, typ anestézie nebo případnou hospitalizaci.
MUDr. Robert Remeš

plastický chirurg

Máte dotaz? Nebojte se zeptat, rádi Vám odpovíme.

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Cookies pro půvabný web

Na webu používáme malé soubory cookies, které se vám dočasně uloží v počítači. Prohlížeč si tak bude pamatovat nastavení, nebudeme vám ukazovat reklamu, o kterou nemáte zájem a obsah vám lépe padne do vkusu. Tyhle cookies jsou bez výčitek! Co jsou cookies ››

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Co jsou cookies ››