Upravit stránku

Nadměrné pocení neboli hyperhidróza nejčastěji postihuje oblasti chodidel, dlaní, podpaží a čela. Při nadměrném pocení ztrácíte sebedůvěru, což může vyústit až k vyhýbání se společenskému životu.

Moderní medicína však umožňuje tento delikátní problém řešit. Pokud se chcete zbavit obtíží spojených s nadměrným pocením, objednejte se na nezávaznou konzultaci do centra Plasticare v Chrudimi.

Proč byste měli podstoupit odstranění nadměrného pocení?

  • Získáte zpátky své sebevědomí.
  • Už se nemusíte bát trapných situací, způsobených nadměrným pocením.
  • Jedná se o rychlý a téměř bezbolestný zákrok.
Odstranění pocení
Mudr. Robert Remeš

MUDr. Robert Remeš

Pot pomáhá našemu tělu udržovat stálou teplotu. Jeho zvýšenou produkci zaznamenáváme zejména při sportovních aktivitách, horku, nemocích nebo stresu. Pokud se však nepřiměřeně potíte i v situacích, kdy to není příliš běžné, zbystřete. Zvýšené vylučování potu může být pro tělo dokonce nebezpečné, o společenské stránce věci ani nemluvě. Problém s nadměrným pocením lze ale jednoduše vyřešit injekční aplikací botulotoxinu.

Jak probíhá odstranění nadměrného pocení

Do oblasti, kde dochází k nadměrnému pocení, se tenkými jehlami aplikuje botulotoxin. Nejčastěji se jedná o oblasti dlaní, chodidel, podpaží, čela, třísel nebo zátylku. Ředěný roztok botulotoxinu zabrání převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Výsledek se dostaví během 5-10 dnů. Účinek je individuální, může ale trvat až 12 měsíců.


Odstranění pocení - před zákrokem
Jodový test - tmavá místa indikují oblast pocení
Odstranění pocení - po zákroku
Jodový test - bez tmavých míst, nedochází k pocení
Jodový test před
Jodový test po zákroku

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti