Upravit stránku

Gynekomastie – estetické řešení zvětšených prsních žláz u mužů

Gynekomastie je jednostranné či oboustranné zvětšení mužské prsní žlázy. Jeho příčinou je hormonální nevyváženost, která může vzniknout v období puberty nebo při poklesu tvorby testosteronu. Jedná se o problém, který s sebou může přinést velké starosti dospívajícím chlapcům i vyzrálým mužům.

Ve starším věku může být příčinou gynekomastie také nadměrné užívání léků, onemocnění jater nebo nádorové onemocnění mléčné žlázy. Soudobá medicína však v sobě skrývá moderní postupy a metody jak gynekomastii léčit. Trápí i vás tento problém? Pak neváhejte a začněte s řešením co nejdříve

Zákrok přinese vaší postavě souměrnost, mužné rysy a zároveň snižuje riziko zhoubného nádoru mléčné žlázy. A nemusíte se bát náročné finanční investice, zákrok bývá velmi často hrazen zdravotní pojišťovnou.

MUDr. Robert Remeš

Na základě spolupráce centra Plasticare s nemocnicí v Chrudimi mohu nabídnout kompletní předoperační a pooperační péči včetně všech vyšetření. Po prostudování nálezu potom zvolím optimální postup, jak zbavit muže onemocnění gynekomastie.
Ceník gynekomastieCena vč DPH
Gynekomastie (jedna strana/obě strany/s redukcí kůže)7 000 Kč/12 000 Kč/20 000 Kč
Lokální anestesie, včetně aplikace350 Kč
Celková anestesie + pooperační anest. péče7 500 Kč
Další podrobnosti a ceny konzultace, vyšetření, hospitalizace apod. najdete v našem kompletním ceníku.

Jak lze léčit gynekomastii?

Gynekomastie se dá v prvé řadě řešit pod dohledem specialisty, a to změnou hladin hormonů. Není-li tato varianta účinná, pak je třeba zvolit jinou možnost terapie. Její volba je závislá na velikosti a charakteru nálezu. Dle toho se také stanovuje průběh zákroku, který může být v lokální nebo naopak celkové anestezii. A čím menší nález, tím menší je rozsah operace i riziko komplikací. 

Rekonvalescence

Po tři týdny od zákroku bude vaším společníkem bandáž, kterou budete muset trvale nosit, aby nedošlo ke zhoršení estetického výsledku. Pooperační bolesti nebývají nijak silné a rychlé odeznívají. Přibližně 3 dny od zákroku doporučujeme absolutní klid a poté pozvolný návrat k nenáročným fyzickým aktivitám. Dva týdny po operaci vás zbavíme stehů. Milujete sport? Tak ten si můžete dovolit zhruba za 3 až 6 týdnů

Objednejte se na konzultaci ohledně léčby gynekomastie

  • Vyplňte kontaktní formulář níže a my se s vámi spojíme. Pro snadnější komunikaci prosíme, abyste uvedli svůj mobilní telefon. Děkujeme vám a těšíme se na vaši návštěvu.
  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.