Upravit stránku

Plastika víček vám dodá atraktivnější a příjemnější vzhled

Plastická operace očních víček (odborně blefaroplastika) patří k méně náročným zákrokům. Její přínos pro estetiku obličeje však může být zcela zásadní. Operace sama trvá zhruba hodinu, provádí se v lokální anestézii a cena za zákrok se pohybuje kolem 9 000 Kč, a proběhne-li vše v pořádku, už druhý den po operaci se můžete vrátit do práce. Výsledkem je na první pohled příjemnější, mladistvější a svěžejší tvář. Pooperační péče není nijak zvláště náročná. Do týdne po operaci jsou odstraněny stehy, otoky obvykle odezní do 2 - 3 týdnů a stav se stabilizuje do 3 měsíců.

Ukázka výsledku blefaroplastiky

Mudr. Robert Remeš

Uvažujete o plastice víček?

Plastická operace očí má jednu velkou výhodu. Není tak náročná, ale přitom může přinést opravdu viditelné a někdy až překvapivé výsledky. Mám ve své praxi případy, kdy si pacienti po plastice víček musejí zažádat o nový občanský průkaz, neboť si v tom starém přestanou být podobní. Takový výsledek Vám sice nemůžeme garantovat (a bůhví, zda byste o něj stáli), neboť každý případ je zcela jedinečný a u někoho se změny vzhledu projeví více, u jiného méně. V každém případě však uděláme vše pro to, abyste byli maximálně spokojení.
MUDr. Robert Remeš

Plastická operace víček v Plasticare MUDr. Roberta Remeše

Plastika horních víček navíc může mít také velký význam zdravotní. Převislá horní víčka často zužují zorné pole, urychlují únavu očí a tak aktuálně zhoršují zrak, což se může projevit chronickými bolestmi hlavy. Plastická operace horních víček je účinnou cestou, jak se těchto problémů zbavit. Nejde tedy jen o krásu, ale také o zdraví!

Operace dolních víček je mírně složitější než u horních víček. Podle stupně a charakteru postižení je možno zvolit různé operační postupy. V některých případech je možno operaci provést bez jizvy na kůži!

V Plasticare provádíme tři typy operací očních víček:

Plastická operace víček krok za krokem

Horní víčka

Zákrok se může provádět jak za krátkodobé hospitalizace, tak ambulantně. Operace probíhá v lokální anestezii a trvá cca 1 hodinu. Dle předem připraveného nákresu odstraním kožní nadbytek na víčkách a v případě nutnosti i nadbytek tukových polštářů. Rány potom zašiji a zakryji tenkým krytím, které Vám umožní vidět a postarat se o sebe. V den operace ovšem nebudete moci řídit automobil a vykonávat činnosti vyžadující postřeh a prostorové vidění. Avšak za normálních okolností se už druhý den budete moci vrátit do zaměstnání a ke každodennímu životu. Stehy Vám odstraníme přibližně za týden. V následném (několikaměsíčním) období se bude stav operovaných míst stále zlepšovat až k úplnému zahojení.

Dolní víčka klasickou metodou

V případě plastické operace dolních víček lze postupovat podobným způsobem jako u plastiky víček horních. Výsledná jizva je pak uložena těsně pod řasami a vybíhá pod spánek. Při operaci v lokální anestezii Vám dle předchozího nákresu odpreparuji kůži se svalem, odstraním tukové polštářky, nadbytek kůže a ránu sešiji. Rány opět kryje tenké krytí, které Vám umožní se o sebe postarat.

Transkonjunktivální plastika dolních víček

V některých případech, kdy je třeba odstranit pouze tukové prolapsy, je možný přístup přes spojivku. V lokální anestezii z několika drobných řezů ve spojivce uvolním nadbytky podkoží, které posléze odstraním. Rány ve spojivce není třeba šít. Zahojí se během několika dnů. Odpadá tak krytí ran, následná jizva na kůži a péče o rány.

Pooperační péče

Po každém druhu zákroku je v den operace na místě ledování operovaných očí, pobyt v polosedě a klidový režim. Převaz proběhne za 2 dny a stehy se obvykle odstraňují do týdne. K úplné stabilizaci stavu dojde většinou za 3 měsíce.

Jak začíná předoperační zákrok? Podívejte se

Ukázky výsledků operace víček pomocí blefaroplastiky

 • Horní víčka před operací
 • Po operací
 • Horní víčka před operací
 • Horní víčka před operací
 • Po operací
 • Horní víčka před operací
 • Po operací
 • Po operací
 • Horní víčka před operací
 • Po operací
 • Po operací
 • Po operací
 • Horní víčka před operací
 • Po operací
 • Horní víčka před operací
 • Horní víčka před operací