Upravit stránku

Modelace poprsí

Modelace prsou (odborně mammaplastika) je plastická operace s cílem pozvednout a zpevnit ňadra a vrátit jim přirozeně krásný tvar. Zákrok hojně podstupují matky po kojení a ženy po výrazné redukci váhy. Mammaplastika je operace, při níž se nepoužívají implantáty a někdy ji lze provádět ambulantně v lokální anestezii. Toužíte-li po pevnějších a svůdnějších ňadrech, přemýšlejte o tom, zda by pro Vás mammaplastika nebyla tím pravým řešením.
  • Menší zákroky provádíme ambulantně v lokální anestezii
  • Výsledkem operace jsou pevnější a krásnější prsa
  • Mammaplastika pomůže omladit váš zevnějšek
Díky letitým zkušenostem v oboru plastické chirurgie vím, jakou důležitost přikládají ženy dokonalému tvaru svého poprsí. Mammaplastika je bezpochyby zákrok, který jim může pomoci jejich touhou po dokonalosti naplnit. Každé operaci v Plasticare předchází konzultace, během níž zjišťuji důvody, které mé pacientky vedou k rozhodnutí podstoupit mammaplastiku, a seznamuji je se všemi důsledky operace, podrobnostmi i možnými riziky. Mým cílem totiž rozhodně není provádět co nejvíc operací za každou cenu. Mým cílem je, aby ode mne mé pacientky odcházely spokojené a zdravé.

Dvě varianty mammaplastiky v lokální nebo celkové anestezii

Operace menšího rozsahu

Plastické operace menšího rozsahu provádím ambulantně v lokální anestezii. Zpravidla se jedná o drobnou úpravu tvaru prsou, kdy vedu kruhový řez kolem dvorce, tzv. periareolárním přístupem, a odstraním nadbytek kůže v okolí. Dvorec se posune se žlázou směrem vzhůru a rána zašije. Pooperačně se zavedou pouze drobné drény, které odstraním za 1-2 dny. Nařasení volné kůže se vyrovná za 2 až 3 měsíce. Jizva zůstává pouze kolem dvorce.

Větší pokles prsou

Při větším poklesu prsou provádím výkon v celkové anestezii za krátkodobé (2-3 dny) hospitalizace. Během zákroku dojde k posunutí celé žlázy s ponechaným dvorcem vzhůru. Následně je odstraněn nadbytek kůže ze střední části prsu pod dvorcem a v oblasti podprsní rýhy. Ponechaná část kůže pokryje a vymodeluje mléčnou žlázu. V pooperačním období jsou zpravidla zavedeny odsavné drény, které za 1 – 2 dny při převazu odstraním. Výsledná jizva je kolem dvorců, od dvorce do podprsní rýhy a v podprsní rýze.

Ukázky výsledků modelace prsou pomocí mamaplastiky

  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - před zákrokem
  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - po zákroku
  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - před zákrokem
  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - po zákroku

Modelace prsou pod drobnohledem

Zlepšení tvaru poprsí neboli modelaci volím v situaci, kdy chce žena pozvednout a opticky omladit své pokleslé prsy a zároveň nechce měnit jejich objem zavedením implantátů. Podle rozsahu zákroku provádím mammaplastiku buď v lokální, nebo celkové anestezii s krátkodobou hospitalizací (2 – 3 dny). Délka operace závisí na velikosti prsou a požadovaném výsledku. Modelace za sebou bohužel zanechává jizvy. To však není důvod ke znepokojení, protože i ty jdou v dnešní době velmi úspěšně hojit.

Rekonvalescence po zákroku v Plasticare

Nedílnou součástí pooperační péče je speciální kompresivní podprsenka, kterou je třeba nosit 24 hodin denně po dobu cca 6 týdnů. Nemějte však obavy, že ji hned každý na první pohled uvidí. Pod oblečením není kompresivní podprsenka nijak znatelná. Stehy Vám odstraním přibližně za 2 týdny. Na místě je také na několik týdnů omezit fyzickou námahu a sportovní aktivity.

Uvažujete o modelaci prsou? Sjednejte si konzultaci

  • Vyplňte kontaktní formulář níže a my se s vámi spojíme. Pro snadnější komunikaci prosíme, abyste uvedli svůj mobilní telefon. Děkujeme vám a těšíme se na vaši návštěvu.
  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.