Upravit stránku
Modelace prsou (odborně mammaplastika) je plastická operace s cílem pozvednout a zpevnit ňadra a vrátit jim přirozeně krásný tvar. Zákrok hojně podstupují matky po kojení a ženy po výrazné redukci váhy. Mammaplastika je operace, při níž se nepoužívají implantáty a někdy ji lze provádět ambulantně v lokální anestezii. Toužíte-li po pevnějších a svůdnějších ňadrech, přemýšlejte o tom, zda by pro Vás mammaplastika nebyla tím pravým řešením.

Jak u nás probíhají zákroky a jaké přinesou výsledky?

  • Menší zákroky provádíme ambulantně v lokální anestezii
  • Výsledkem operace jsou pevnější a krásnější prsa
  • Mammaplastika pomůže omladit Váš zevnějšek
Díky mnohaletým zkušenostem v oboru plastické chirurgie vím, jakou důležitost přikládají ženy dokonalému tvaru svého poprsí. Mammaplastika je bezpochyby zákrok, který jim může pomoci jejich touhou po dokonalosti naplnit. Každé operaci v Plasticare předchází konzultace, během níž zjišťuji důvody, které mé pacientky vedou k rozhodnutí podstoupit mammaplastiku, a seznamuji je se všemi důsledky operace, podrobnostmi i možnými riziky. Mým cílem totiž rozhodně není provádět co nejvíc operací za každou cenu. Mým cílem je, aby ode mne mé pacientky odcházely spokojené a zdravé.

Mammaplastiku provádíme v lokální nebo celkové anestezii

  • Operace menšího rozsahu

Plastické operace menšího rozsahu provádím ambulantně v lokální anestezii. Zpravidla se jedná o drobnou úpravu tvaru prsou, kdy vedu kruhový řez kolem dvorce, tzv. periareolárním přístupem, a odstraním nadbytek kůže v okolí. Dvorec se posune se žlázou směrem vzhůru a rána zašije. Pooperačně se zavedou pouze drobné drény, které odstraním za 1-2 dny. Nařasení volné kůže se vyrovná za 2-3 měsíce. Jizva zůstává pouze kolem dvorce.
  • Větší pokles prsou

Při větším poklesu prsou provádím výkon v celkové anestezii za krátkodobé (2-3 dny) hospitalizace. Během zákroku dojde k posunutí celé žlázy s ponechaným dvorcem vzhůru. Následně je odstraněn nadbytek kůže ze střední části prsu pod dvorcem a v oblasti podprsní rýhy. Ponechaná část kůže pokryje a vymodeluje mléčnou žlázu. V pooperačním období jsou zpravidla zavedeny odsavné drény, které za 1–2 dny při převazu odstraním. Výsledná jizva je kolem dvorců, od dvorce do podprsní rýhy a v podprsní rýze.
Před vlastní operací je nutné prodiskutovat Vaše představy. Výkon je vždy závislý na tvaru poprsí a kvalitě kůže. V případě pokročilého věku nebo rodinné anamnézy je doporučeno vyšetření prsou mamografem.

Ukázky výsledků modelace prsou pomocí mamaplastiky

  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - před zákrokem
  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - po zákroku
  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - před zákrokem
  • Výsledek modelace prsou pomocí mamaplastiky - po zákroku

Modelace prsou pod drobnohledem

Zlepšení tvaru poprsí neboli modelaci volím v situaci, kdy chce žena pozvednout a opticky omladit svá pokleslá prsa a zároveň nechce měnit jejich objem zavedením implantátů. Podle rozsahu zákroku provádím mammaplastiku buď v lokální, nebo celkové anestezii s krátkodobou hospitalizací (2–3 dny). Délka operace závisí na velikosti prsou a požadovaném výsledku. Modelace za sebou bohužel zanechává jizvy. To však není důvod ke znepokojení, protože ty dnes dovedeme úspěšně hojit.

Rekonvalescence po zákroku v Plasticare

Nedílnou součástí pooperační péče je speciální kompresivní podprsenka, kterou je třeba nosit 24 hodin denně po dobu zhruba 6 týdnů. Nemějte však obavy, že ji hned každý na první pohled uvidí. Pod oblečením není kompresivní podprsenka nijak znatelná. Stehy Vám odstraním přibližně za 2 týdny. Vhodné je také na několik týdnů omezit fyzickou námahu a sportovní aktivity.

Chcete skrýt jemné nedostatky své postavy? S tím Vám pomůže dokonale padnoucí stahovací prádlo. Stačí ho jenom vyzkoušet!

Domluvte si konzultaci s MUDr. Robertem Remešem

Zavolejte nám a společně najdeme ten nejvhodnější termín pro konzultaci. Na té proberete společně s MUDr. Robertem Remešem Vaše problémy, představy, očekávání a důvody, které Vás do centra přivedly. Na konzultaci Vás provedeme světem plastické, estetické a rekonstrukční chirurgie. Při konzultaci vybereme ten nejvhodnější zákrok a poskytneme kompletní informace. A to vše v příjemném prostředí, ve kterém se na Vás těší milý a zkušený tým.

Uvažujete o modelaci prsou? Sjednejte si konzultaci

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti