Upravit stránku

Zvažujete odstranění jizvy? Korekce jizev Vám přinese:

  • zmírnění viditelnosti následků různých zranění
  • odstranění zábran v intimním životě
  • trvalou korekci jizev na obličeji, břiše nebo na nohou
Mudr. Robert Remeš

MUDr. Robert Remeš

Pokud na Vašem těle přibyla nová jizva, pamatujte si, že čím časnější a intenzivnější péči nasadíte, tím větší máte šanci na uspokojivý výsledek. Včas tedy zahajte konzervativní péči speciálními gely, korektory a masážemi. A pokud i přes tuto prevenci máte nepěknou starší jizvu, přijďte na konzultaci do centra Plasticare v Chrudimi, kde Vám doporučím a vysvětlím další postup korekce.

Odstranění a korekce jizev v Plasticare

Plastická chirurgie umí znatelně snížit nápadnost viditelných jizev v obličeji, na břiše či nohou. Musíte však počítat s tím, že ani ty nejmodernější léčebné metody neodstraní jizvy úplně. S tím je třeba počítat. Způsobů, jak jizvu korigovat, existuje celá řada. Uveďme například biostimulační nebo CO2 frakční laser, lokální přípravky se silikonem apod. Je-li ovšem jizva vyzrálá, přichází na řadu účinnější chirurgická péče, případně aplikace speciálních léků.

  • Chirurgická korekce jizev
    Zmenšení plochy jizvy probíhá dvěma způsoby. Při první prosté metodě se jizva vyřízne a po uvolnění okolí znovu sešije. Druhá varianta obnáší etapové řešení s užitím expandérů, s jejichž pomocí využíváme k rekonstrukci korigovaného místa vlastní tkáň pacienta.
  • Injekční aplikace léků
    Injekční aplikace léků přímo do jizvy se provádí v případě potřeby korekce starší jizvy, u které chceme zmenšit její vystouplost a tuhost.

Podrobný popis chirurgické korekce jizev

Pominu-li rozsáhlé zákroky, např. po popáleninách, provádím obvykle korekce jizev jako ambulantní výkony v lokální anestezii. Délka bezbolestného chirurgického ošetření závisí na rozsahu jizvy, zpravidla trvá 1 hodinu. Nejčastější ošetřovanou partií je pochopitelně obličej, břicho a nohy. Vlastní výkon se liší podle rozsahu ošetřované oblasti.

U menších jizev přistupuji k prosté excizi neboli odstranění celé jizvy. Následně okolní tkáň znovu pečlivě sešiji. Nově vzniklé spojení je oproti původní jizvě nenápadné, čisté a bez vystouplých okrajů.

U větších zákroků využívám expandéry. Znamená to, že do blízkosti jizvy zavedu prázdný silikonový balonek, který během několika týdnů plním fyziologickým roztokem a roztahuji ho. Při zvětšování balonku dojde k vytahování zdravé kůže v okolí jizvy, až vznikne její nadbytek. Ve druhé fázi operace expandér odstraním a získaný přebytek kůže využiji k zakrytí nežádoucí jizvy.

Odstranění jizev

Co se týče nutnosti opakování zákroku, při odstranění menších jizev to obvykle není nutné. V případě užití expandéru jsou ovšem nezbytné minimálně dvě operace - při první zavedu expandér a při druhé jej s odstupem času vyjmu, odstraním jizvu a defekt překryji získanou kůží.

Pooperační péče

Po zákroku byste měli omezit fyzickou zátěž a koupání ve vaně nebo v bazénu. Upřednostněte raději sprchování. Bandáže, které Vám po operaci nasadím, bude také nutné převázat. To provedu na kontrole, na kterou Vás pozvu za pár dnů po zákroku. Následně doporučuji ošetřenou oblast mazat speciálními gely, korektory a provádět jemnou masáž.

Odstranění jizev ceník -  Plasticare

Výkon
Cena v Kč + 15 % DPH
Korekce jizev 
      - malá1 200 Kč
      - střední5 100 Kč
      - velká, či více jizev8 100 Kč

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti