Upravit stránku

Hlavu vzhůru! Brow lift projasní Vaše čelo a vrátí Vám svěží vzhled

Jaké výsledky můžete po brow liftu očekávat?

  • Eliminace vrásek na čele
  • Optimističtější výraz ve tváři
  • Zvednutí či zmírnění poklesu obočí
Mudr. Robert Remeš

MUDr. Robert Remeš

Všichni víme, jak důležitý je v mezilidských vztazích první dojem. A právě výraz horní části obličeje často rozhoduje o reakci okolí dřív, než stačíte promluvit. Rád svou prací dopomáhám pacientům k příjemnějšímu a vstřícnějšímu výrazu ve tváři a tím i k větší jistotě při komunikaci s lidmi.

Plastika čela a obočí v centru Plasticare

Brow lift, který řeší pokles čela a obočí, mohu provádět několika způsoby. První možností je endoskopická operace, při níž připevním měkkou tkáň čela na kovový materiál, který předtím zavedu do lebky. Zákrok trvá do 2 hodin a provádím ho pouze v celkové anestezii. Druhou variantou je zákrok s využitím vstřebatelných implantátů. Výkon potom trvá cca hodinu a je možno ho provádět i v analgosedaci. Mírného zvednutí obočí lze dosáhnout i užitím speciálních vláken. Jedná se potom o ambulantní zákrok v lokální anestezii.

Endoskopická plastika obočí

Endoskopickou operaci provádím v celkové anestézii. Z pěti drobných řezů ve vlasaté části hlavy uvolním měkkou tkáň celého čela a spánků. Průběh zákroku při tom pečlivě sleduji na obrazovce. Následně navrtám na dvou místech lebeční kost a zašroubuji do ní dva chirurgické vruty. Na ně připevním tkáň pomocí stehů. Po zákroku provedu bandáž čela. Kompresivní obvaz budete muset nosit přibližně čtrnáct dní. Stehy a šrouby z vlasové části odstraním za 3 týdny po operaci.

Brow lift s využitím vstřebatelných implantátů

Ošetření s užitím vstřebatelných implantátů provádím jak v lokální, tak i v celkové anestezii. Při takto zvoleném způsobu brow liftingu uvolním dvěma řezy měkkou tkáň nad obočím. Následně do lebeční kosti vyvrtám dva mělké otvory, do kterých vložím speciální vstřebatelné implantáty. Na ně připevním uvolněnou měkkou tkáň čela. Vložené implantáty se rozpustí přibližně do 10 měsíců. Stehy odstraňuji za 2 týdny a bandáž, která bude ošetřené místo chránit, doporučuji nosit jeden týden.