Upravit stránku

Liposukci hýždí provádím v celkové anestezii a celý zákrok trvá zhruba 1 hodinu. Na operaci se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Pouze byste neměli užívat acylpyrin, anopyrin a další léky proti srážení krve (zhruba týden před zákrokem). Naopak výhodou jsou homeopatické léky proti krvácení. Při samotném zákroku následně postupuji takto:

  • Ve stoji si nafotím ošetřovanou oblast a speciální fixou namaluji rozložení tuku.
  • Když anesteziolog navodí celkovou anestézii, oblast dezinfikuji, sterilně zarouškuji
  • Následně proběhne samotný zákrok, přičemž vy budete ležet na břiše,či na jednom a druhém boku.
  • Nakonec rány zašiji, zalepím a navléknu vám elastickou bandáž.
Mudr. Robert Remeš

Uvažujete o liposukci hýždí? Objednejte se na konzultaci

Liposukce hýždí je poměrně obtížný zákrok, protože podkožní tuk má trochu jiné složení a vyšší obsah vaziva než u jiných partií. Neodsává se proto tak snadno. Navíc hrozí riziko, že při větším zákroku dojde k uvolnění vaziva, a tím k poklesu hýždí. Abych tomu předešel, provádím jen liposukce menšího rozsahu. Výsledek je viditelný, pěkný a bez podobných komplikací.
MUDr. Robert Remeš

Dutou kanylu, jejímž prostřednictvím odsávám přebytečný tuk, zavádím rýhou pod hýžděmi, případně nad ní. V konečném výsledku nejsou jizvy nijak znatelné. Ranky mají navíc jen asi 5 mm na šířku. Liposukci hýždí ovšem ve většině případů provádím v kombinaci s liposukcí trochanterické oblasti neboli oblasti kolem kyčelního kloubu.

Pooperační péče

Tumescentní liposukce je šetrnější než klasická liposukce, a to díky tumescentnímu roztoku, který mimo jiné obsahuje adrenalin a v případě zákroku pouze v lokální anestézii i lokální anestetikum. Tento roztok usnadňuje průchod kanyly podkožím, tlumí krvácení a zvyšuje křehkost tukových buněk. Tím snižuje náročnost zákroku i rekonvalescence. Po operaci se tak obvykle nedostaví větší bolesti. Nutné je pouze nosit elastickou bandáž, která je nezbytnou součástí celého zákroku. Sundat si ji budete moci zhruba za 6 týdnů.

Po zákroku prodělaném v celkové anestézii vás čeká hospitalizace minimálně do druhého dne. Následuje převaz a teprve tehdy budete moci jít domů. V domácí péči nedoporučuji delší sezení v jedné poloze a co se týče hygieny, pokožku pouze sprchujte. Koupat se ve vaně nebo v bazénu je možné za týden po odstranění stehů, což bude 14 dní po operaci. Po odstranění bandáží si můžete dopřát lymfodrenáže a nadále můžete nosit speciální prádlo, které vám pomůže například i s celulitidou a dalšími nedokonalostmi postavy.